Upravit stránku

127. Velká Pardubická s Českou pojišťovnou

Již v roce 1874  se na start Velké pardubické postavilo 14 koní, včetně šestiletého hnědáka Fantoma, který se v sedle s žokejem Georgem Sayersem zapsal do historie jako první vítěz tohoto slavného dostihu.

Vážení návštěvníci,

vítejte na dostihovém závodišti, které už dávno není jen domovem legendární Velké pardubické. Tento nejtěžší a nejstarší dostih kontinentální Evropy je však stále vrcholem a rodinným stříbrem nejen města Pardubic, ale celého kraje a České republiky.

Dostihový spolek a.s. v posledních letech na zdejším dostihovém závodišti pořádá deset dostihových mítinků. Ovšem snažíme, aby naše závodiště žilo po celý rok. A tak můžete navštívit různé sportovní, ale i kulturní či společenské akce. Velkou popularitu má například mezinárodní výstava o koních a lidech Koně v akci a dráhy i kolbiště si oblíbili i jezdci závodů všestrannosti či spřežení.

Snažíme se pro vás také stále vylepšovat prostředí závodiště, modernizovat tribuny a rozšiřovat nabídku služeb. Věříme, že k vaší spokojenosti.

Přeji vám, aby se vám u nás na závodišti líbilo a abyste tu strávili příjemné chvíle.

Martin Korba

místopředseda představenstva a výkonný ředitel dostihového spolku a.s.

Jak se dostanete na závodiště v Pardubicích

Na naše závodiště se můžete dopravit nejen pěšky nebo na kole, ale také autem, autobusem, vlakem či dokonce letadlem.

Jak se k nám dostat

Pohled do historie Velké Pardubické

V roce 1856 byla v Pardubicích vybudována závodní dráha, na které se pak dostihy konaly pravidelně. Roku 1874 bylo rozhodnuto uspořádat velký překážkový dostih. U jeho zrodu stáli hrabě Max Ugarte, princ Emil Fürstenberg a Oktavián Kinský.

 

Podívat se do historie

Aktuality Velká Pardubická

12.května
Velká pardubická: V prvním kole třiatřicet přihlášek, další budou v září

V seznamu přihlášek do 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se v prvním kole přihlášek objevilo třiatřicet jmen koní. Své zástupce tu mají nejen tuzemské stáje, ale i konkurence ze Slovenska a Francie. Někteří trenéři s přihláškami vyčkávají ještě na zářijový termín. Nový systém přihlášek jim totiž umožňuje dohlásit koně za výrazně nižší poplatek než v minulých letech.

29.března
První kolo slev na Velkou pardubickou končí!

Jen dva dny zbývají do ukončení prvního kola slev na vstupenky na letošní 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Jen do konce března je totiž možné koupit lístky na stání za pouhých 99 korun.